ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2021.jpg
grafika
Piątek, 14.03.2014
Marcin KowalczykLiczba wyświetleń: 2335
Teczka serdecznej pamięci

Zbliżająca się kanonizacja Bł. Jana Pawła II jest doskonałą okazją aby zainicjować  ogólnopolski projekt pod nazwą jak wyżej t. j.  zgromadzenia w każdej polskiej rodzinie, domu czy instytucji w jednym miejscu wszelkich pamiątek z okresu pontyfikatu Papieża Polaka  Jana Pawła II i  jego pielgrzymek do kraju oraz po całym świecie!

To materialny  dowód wdzięczności za to co przeżywaliśmy razem z Ojcem Świętym i o czym pamiętamy do dziś. To nasz prezent na uroczystość kanonizacji (27.IV.2014r.)  Bł. Jana Pawła II  i dowód naszego świadectwa z tego okresu  dla kolejnych pokoleń.

Pragniemy aby wszyscy Polacy zakładając „Teczki serdecznej pamięci” oddali w ten sposób cześć i pamięć wielkiemu rodakowi.

Ta  inicjatywa nie wymaga specjalnych nakładów, wielkiego wysiłku i żmudnej pracy!.

Dzieci, młodzież i dorośli mogą w jednym miejscu w rodzinie lub u siebie zgromadzić i uporządkować zbiór, m.in.  fotografii, wycinków prasowych, kart wejściowych  na spotkania z Ojcem Świętym, chorągiewki, plakietki, obrazki z polskim papieżem, widokówki, kartki  pocztowe, znaczki , nalepki, monety, medale  itp. eksponaty.

Tym eksponatom nadaliśmy nazwę papalia” a tej formie zbieractwa „ papafilia”.

Jesteśmy przekonani, że nasz apel w sprawie tej ogólnokrajowej akcji znajdzie nie tylko poparcie u  Państwa, ale  w mediach, szkołach im. Jana Pawła II, uczelniach i innych instytucjach związanych  z naszym świętym ale stanie się inspiracją do różnorodnych wystaw, ekspozycji wyrabiając szczególnie wśród ludzi młodych zamiłowanie do tworzenia tradycji i ochrony dóbr kultury narodowej, jaka powstała w związku z tym niebywałym wydarzeniem w historii Polski.

Inicjatorem projektu jest ogólnopolskie Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II – dane kontaktowe i adresowe znajdują  się   na stronie głównej : www.stowjanpawel2.rejowiec.pl 

Wydawcą pięknych teczek jest  Oficyna Poligraficzno - Wydawnicza ADAM z Warszawy gdzie można będzie je zamówić w dowolnej ilości wraz z specjalnymi legitymacjami Kustosz Zbiorów adres  www.oficyna-adam.com.pl/  (wszelkie prawa projektu i wzór teczki sa zastrzeżone ®)

opr.: Ryszard Zawadowski Tel. kont.: 605 666 654 , 501 628 633,+48  82 546 15 60

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ