ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2021.jpg
ban-defibrylator_Easy-Resize.com.jpg
ban-500plusa (Copy).jpg
ban-odpady.jpg
banner_NSPa.jpg
banner_burmistrz5.jpg
banner GEOPORTAL.jpg
ban_prezentacja.jpg
ban-sesja2.jpg
przedsiebiorcy.jpg
tvrypin.jpg
budżet_ok.jpg
1.jpg
ban-pogoda.jpg
banner_informator_2b.jpg
ban-newsletter.jpg
smsinfo.jpg
ban-cmentarz.jpg
ban-biblioteka.jpg
Banerek - repertuar.jpg
grafika
Łęczyca

W dniu 15 czerwca podczas Dni Rypina w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej włodarze Rypina i Łęczycy podpisali porozumienie o współpracy partnerskiej obu miast.

W ramach podpisanego porozumienia miasta będą ze sobą współpracować m.in. w zakresie edukacji, promocji, kultury, turystyki, sportu. Po podpisaniu porozumienia w swoich wystąpieniach obaj Burmistrzowie podkreślali m.in podobieństwo miast, otwartość na współpracę i chęć wymiany doświadczeń oraz powiązania historyczne. Podpisany dokument jest już wcielany w życie, gdyż oba ( w sumie jest tych samorządów jest 9 ) samorządy są partnerami przy projekcie edukacyjnym „Z Nauką Ścisłą za Pan Brat”, który został złożony do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Po podpisaniu porozumienia goście z Łęczycy zwiedzali miasto zwracając szczególną uwagę na witraże w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Miejski Ośrodek Sportu

O Łęczycy

Łęczyca – miasto i gmina w województwie łódzkim, w powiecie łęczyckim, 40 km na północ od Łodzi, 130 km na zachód od Warszawy, przy łączącej północ z południem drodze krajowej nr 1. Miasto rozciąga się na pograniczu Niziny Mazowieckiej i Niziny Wielkopolskiej nad Bzurą (lewym dopływem Wisły), a dokładnie przy ujściu doliny Bzury do pradoliny warszawsko-berlińskiej.

W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa płockiego. W pobliżu miasta znajduje się geometryczny środek Polski.

Więcej o Łęczycy http://www.leczyca.info.pl/

Wyświetl większą mapę

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się