ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2021.jpg
ban-defibrylator_Easy-Resize.com.jpg
ban-500plusa (Copy).jpg
ban-odpady.jpg
banner_NSPa.jpg
banner_burmistrz5.jpg
banner GEOPORTAL.jpg
ban_prezentacja.jpg
ban-sesja2.jpg
przedsiebiorcy.jpg
tvrypin.jpg
budżet_ok.jpg
1.jpg
ban-pogoda.jpg
banner_informator_2b.jpg
ban-newsletter.jpg
smsinfo.jpg
ban-cmentarz.jpg
ban-biblioteka.jpg
Banerek - repertuar.jpg
grafika
Bauska

W dniach od 5 do 7 czerwca delegacja Urzędu Miejskiego w Rypinie wizytowała łotewskie miasto Bauska. Celem wizyty było podpisanie umowy o ustanowieniu partnerstwa.

5 czerwca uroczyście podpisano porozumienie, które zakłada wspieranie kontaktów gospodarczych, owocujących obopólnym rozwojem współpracy ekonomicznej i handlowej oraz na zasadzie wzajemnego porozumienia wymianę delegacji, specjalistów, konsultantów, stażystów, grup młodzieżowych, sportowców, kolektywów twórczych, przedstawicieli organizacji społecznych i obywatelskich.

400- lecie miasta Bauska

W ramach uroczystości zorganizowana została konferencja miast partnerskich, w której udział wzięli przedstawiciele z Bauski, Rypina, Pakroje i Hedemory. Spotkanie zaowocowało podpisaniem wielonarodowego porozumienia o współpracy. Porozumienie otwiera Rypinowi drogę do podpisania umów partnerskich z Hedemorą i Pakroje.

W czasie uroczystych obchodów 400-lecia Bauski, nasza delegacja uczestniczyła także w koncertach galowych, występach grup folklorystycznych i młodzieżowych oraz zwiedziła Pałac Rundale.

Bowsk (łot. Bauska, lit. Bauskė) - miasto w południowej części Semigalii na Łotwie, położone niedaleko granicy z Litwą. Bauska posiada prawa miejskie od 1609.

Liczba mieszkańców sięga 10 361.

Bauska zaprasza na swoją stronę internetową kliknij


Wyświetl większą mapę

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się