ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Czwartek, 11.10.2018
Czwartek, 11.10.2018
Wawrzyniec TurowskiLiczba wyświetleń: 363
Rypin na Marsie

20.09. br. miał miejsce wernisaż wystawy ''RYPIN NA MARSIE'' w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej. Kuratorką wystawy i projektu jest prof. nadzw. UAP dr hab. Marta Smolińska. Artystki i artyści, którzy wystawiły swoje prace to: Bartosz Bednarski, Michał Kałużny, Lidia Kot, Joanna Rajkowska, Wawrzyniec Turowski, Katarzyna Tretyn-Zecević i Wojciech Ulman. Następnie uroczystości przeniosły się na plac przy ul. Nowy Rynek, gdzie odbyło się odsłonięcie instalacji autorstwa Lidii Kot. W trakcie wydarzenia wystąpiła Lidka Leszczyńska w towarzystwie dzieci z Domu Dziecka. Miał miejsce także występ dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1.

22 września br., drugiego dnia festiwalu RYPIN NA MARSIE, którego kuratorem jest prof. nadzw. dr hab. Marta Smolińska,przy Miejskim Targowisku od samego rana stacjonowała Wędrująca Boja, która nadawała przekazy na Marsa zbierane od mieszkańców przez Anne Peschken i Marka Pisarsky (Urban Art) oraz Uczniów Liceum Plastycznego. Następnie boja przeniosła się na na plac przy ul. Nowy Rynek. O godz. 17:00 miał miejsce wernisaż wystawy Liceum Plastycznego pt. ''Plejady''. Wystawa została zorganizowana w ''Galerii Bezdomnej''. Oprawę performatywną zapewnił Michał Kowalski - nauczyciel w Liceum Plastycznym. Późnym wieczorem w Astro bazie Michał Kałużny podzielił się swoją wiedzą na temat fotografowania kosmosu. Katarzyna Tretyn-Zecević zaprezentowała ścieżkę dźwiękową specjalnie skomponowaną na tę okazję.

Trzeciego dnia festiwalu (22.09) RYPIN NA MARSIE, który opieką kuratorską objęła prof. nadzw. UAP dr hab. Marta Smolińska, od godz. 11:00 przed RDK stacjonowała Wędrująca Boja, która nadawała na Marsa przekazy mieszkańców. Podczas zbierania pomysłów do wyświetlenia na boi rozpoczęła się dekoracja i degustacja ogromnego tortu pt. ''Mars Matters'' autorstwa prof. Anny Królikiewicz, który przygotowała wspólnie z seniorami i dziećmi. Wszyscy zgromadzeni goście mogli go następnie posmakować. W tym czasie Jan Golus - prezenter Radio Węzła targowiska miejskiego, nadawał komunikaty o Rypinie na Marsie oraz zapraszał na wydarzenia projektu. Justyna Olszewska nakleja mieszkańcom zmywalne tatuaże z marsjańskim kraterem Rypin. Następnie miała miejsce premiera filmu ''Rypin na Marsie'', pokazy animacji Poklatkowo, a także projekcje filmów: ''The Act'' Wojciecha Ulmana i ''Marsjanin'' Ridleya Scotta. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się piknik rodzinny - wspólne grillowanie z firmą CEDROB. Podczas pikniku o oprawę muzyczną zadbał zespół MOMENTY Rock Cover Band - ''Z muzyką w kosmos''.

Czwartego dnia, 23 września, boja stacjonowała na placu przy ul. Rynek. Uczniowie Liceum Plastycznego zbierali od mieszkańców komunikaty na Marsa.

 

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ