ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Poniedziałek, 05.03.2018
J.RucińskaLiczba wyświetleń: 925
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

Pobiegli by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych

 

W minioną niedzielę (tj. 4 marca) około 100 - osobowa grupa mieszkańców Rypina i okolic wzięła udział w zorganizowanym po raz pierwszy w naszym mieście biegu „Tropem Wilczym”.

I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się w 2013 roku w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Wówczas wzięło w nim udział 50 uczestników. Inicjatywa podjęta sześć lat temu przez grupę pasjonatów i działaczy społecznych niebywale się rozrosła. W tym roku bieg został zorganizowany w 333 polskich miastach, również w Rypinie.

Pomimo mrozu w niedzielne przedpołudnie w Parku Miejskim przy ulicy Orzeszkowej atmosfera była bardzo gorąca. Mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę opracowaną przez specjalistów z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, poświęconą historii Danuty Siedzikówny „Inki”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko strzeleckie przygotowane przez pasjonatów historii z Mławy.

Punktualnie o godzinie 12.00 wystartowała blisko 100-osobowa grupa biegaczy. Wśród nich rodziny z kilkuletnimi dziećmi. Jako pierwszy dystans 1963 metrów pokonał Cezary Ruciński, drugie miejsce zajął Bartosz Chmielewski, trzeci na mecie był Maciej Grzybowski.

Po zakończonym biegu na wszystkich czekała pyszna grochówka oraz kiełbaska z ogniska.

Za zaangażowanie w przygotowanie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Rypinie dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta Rypin, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Rypińskiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół nr 2. Na szczególne podziękowania zasługują niezawodni rypińscy harcerze, którzy zawsze są chętni do niesienia pomocy.

 

Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Komentarze (0)
grafika