ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Piątek, 02.02.2018
Marcin KowalczykLiczba wyświetleń: 772
Inwestycje drogowe w mieście

25 stycznia br. Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski wraz z Kierownikiem Wydziału Infrastruktury i Inwestycji Tomaszem Kosińskim oraz pracownikiem wydziału Mariuszem Majewskim uczestniczyli w spotkaniu z Dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej i Bezpieczeństwa Ruchu Urzędu Marszałkowskiego Marzeną Baczyńską, podczas którego poruszonych zostało wiele istotnych dla rozwoju naszego miasta inwestycji. Omówione zostały zasady współpracy przy realizacji zadań polegających na budowie ronda w rejonie skrzyżowania ulic Mławska, Młyńska, dra. F. Dłutka oraz przebudowie chodnika i budowie ścieżek rowerowych w ciągu ulicy Mławskiej do przejazdu kolejowego.

Podniesione również zostały możliwości pozyskania środków zewnętrznych na budowę ścieżki rowerowej od przejazdu kolejowego do ulicy Bielawki. Omawialiśmy także terminy realizacji przebudowy skrzyżowania ulic Lipnowskiej i T. Kościuszki oraz sprawę opracowania przez Zarząd Dróg Wojewódzkich dokumentacji na przebudowę drogi wojewódzkiej 534 Cetki- Rypin. Skrzyżowanie z ulicami Piaski oraz Mleczarską zostanie zastąpione rondem. Otrzymaliśmy zapewnienia, że w drugim kwartale rozpocznie się realizacja tego zadania w ramach projektu „Projektuj buduj”. W ramach tej inwestycji tak ważne dla naszego miasta ulice T. Kościuszki i Powstania Styczniowego zostaną przebudowane, poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo jazdy, przestrzeń miejska wzbogaci się o kolejne miejsca parkingowe w starej części. Przebudowa ułatwi również wyjazd z postoju taksówek.

W tym roku miasto planuje budowę pierwszego etapu ścieżki rowerowej na odcinku od skrzyżowania ulic Młyńskiej i Mławskiej do przejazdu kolejowego, a następnie do strefy przemysłowej: koszt inwestycji to 400 tys. zł.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ