ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
PODATKI 2018.JPG
grafika
Poniedziałek, 13.03.2017
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 1009
Pudełko ratujące życie

 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Rypinie realizuje projekt pn. „Pudełko Życia”, którego celem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia głównie osobom starszym, schorowanym oraz samotnym, w sytuacji wystąpienia zagrożenia życia oraz zdrowia.

Plastikowe, przezroczyste pudełko, w środku kartka. Niewiele, a może zdziałać bardzo dużo. „Pudełko Życia” to wszystkie niezbędne informacje o stanie zdrowia, które w sytuacji zagrożenia życia mają pomóc ratownikom w przeprowadzeniu sprawnej akcji ratunkowej.W specjalnym pudełku znajduje się magnes na lodówkę, naklejka oraz karta informacyjna, w której należy wpisać wszystkie ważne informacje o swoich dolegliwościach, chorobach, zażywanych lekach, a także numery kontaktowe do bliskich, aby można ich było powiadomić w sytuacji zagrożenia, czy choćby informacja o tym, kto ma się zająć np. naszym zwierzęciem pod nieobecność chorego właściciela, czy komu zostawić klucze od mieszkania.

Informację o znajdującym się w mieszkaniu „Pudełku Życia” służby niosące pomoc powinny uzyskać już przy drzwiach wejściowych. W tym celu od wewnętrznej strony mieszkania należy umieścić jedną z naklejek, którą otrzymamy w komplecie razem z pudełkiem. „Pudełko Życia” opatrzone specjalną naklejką powinno być ulokowane w łatwym do zlokalizowania miejscu, np. w lodówce. Wówczas na lodówce należy umieścić magnes z napisem „Tutaj jest pudełko życia”. Taki prosty sposób może uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach.

Wszystkie osoby zainteresowane projektem zachęcamy do odebrania bezpłatnego „Pudełka Życia” w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Rypinie, przy ul. E. Orzeszkowej 1 od wtorku do piątku w godzinach 10.00-13.00. Projekt „Pudełko Życia” współfinansowany jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ