ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Poniedziałek, 04.05.2020
K.KrajnikLiczba wyświetleń: 194
Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”

Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły zachęcamy Państwa do obejrzenia wystawy poświęconej życiu Papieża Polaka.


Od dziś do 10 maja wystawę można oglądać przed budynkiem Rypińskiego Domu Kultury, od 11 do 17 maja dostępna będzie na placu przy ul. Nowy Rynek, a od 18 do 24 maja przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II składa się z 10 plansz i zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Papieża Jana Pawła II, a jej celem jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. Poprzez wystawę widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach. Serdecznie zachęcamy Państwa do obejrzenia tej niezwykłej wystawy.

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, która w intelektualnym i duchowym dorobku Karola Wojtyły poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania i wyzwania współczesnego świata. Centrum działa w obszarze kultury, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jako miejsce spotkań i dialogu tworzy przestrzeń współpracy ze środowiskiem naukowym i artystycznym ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów, organizatorem dwóch warszawskich festiwali: Nowe Epifanie i Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju oraz inicjatorem i właścicielem multimedialnego portalu JP2online.pl stanowiącego pierwsze, kompleksowe źródło wiedzy o papieżu w Polsce i na świecie.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ