ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Środa, 25.03.2020
K.KrajnikLiczba wyświetleń: 193
Korniki wkrótce z nową płytą!

Już wkrótce ukaże się trzecia płyta dziecięcego zespołu „Korniki”. Zespół tworzą dzieci z Rypina i okolic, które szlifują swój muzyczny warsztat pod czujnym okiem nauczyciela muzyki Czarka Kubackiego. Rozśpiewani uczniowie wielokrotnie brali udział i zdobywali nagrody w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Po sukcesach dwóch poprzednich płyt („Stójka na głowie”, „Zajęcia dodatkowe”) przyszedł czas na wydanie trzeciego albumu, zatytułowanego „Piosenki optymistów”.

Płyta będzie zawierała 12 różnorodnych utworów z zabawnymi tekstami, ukazującymi świat widziany oczami dziecka. Każdej piosence towarzyszą żywe instrumenty, na których grają wybitni muzycy: Sławek Wierzcholski, Igor Nowicki, Waldemar Franczyk, Marcin Grabowski, Wiesław Kryszewski. Tradycyjnie na płycie nie zabraknie wersji karaoke, dzięki której każdy będzie mógł zaśpiewać jak „Korniki”. Wydanie płyty wspiera finansowo Urząd Miasta Rypin oraz miejska spółka Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Przedsięwzięcie to wsparło również Starostwo Powiatowe oraz prywatne firmy: Agmet i Trimco.

Z niecierpliwością czekamy na nowy album, a tymczasem zapraszamy do wysłuchania audycji  Polskiego Radia Dzieciom z dnia 19 marca br., w której o zespole i nowej płycie opowiada instruktor „Korników” Czarek Kubacki.

Link do materiału:

https://drive.google.com/file/d/1xDe2vmCga4p1hWj2YBPaxax9mS1q5HUQ/view?fbclid=IwAR0Ub2kna4QGXDNHDeJq02nxOqgwv-wzQuS5c8J6VOAbaC65NkusvXyIXO4

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ